Випуск 2020

Все було незвичним в цьому році. Ми пристосовувалися до нових викликів… Випускники були в умовах постійного вибору: піти на поводу страхів і відділитися від всіх проблем “ізоляцією”, вийти на зв’язок на конференції чи “пропітляти”, виконати завдання вчасно чи “завтра”. Загалом, виглядало все так, що взагалі можна не вчитися, а тільки розпорошувати свій час на ті бажання, до котрих найбільше тягнеться твоя душа. А от душі наших старшокласників стикнулися ще раніше з своїми “галіафами”. Когось все життя принижували та вважали “бовдуром”, хтось вже і сам став з цим погоджуватись, комусь не доставало зрілого дорослого поруч, а хтось дуже рано став ним (дорослим) для самого себе й забув, що “дитиною” ще можна побути. У когось емоційна та вольова сфера вимагала постійного контролю та направлення, і почуття брали гору над голосом розуму ;). А ще ви стали експериментальним роком на державному рівні в освіті. На вас випробовувались програми та нові підручники, котрих, до речі, ніколи не було видано вчасно на початок навчального року. І саме ваше покоління порівняно з усіма попередніми випусками сильно були уражені відокремленістю в своєму світі завдяки гаджетам… Перемагайте це. Реальність завжди краще ілюзій! Тому, дуже часто наші педагоги працювали індивідуально з кожним із вас, об’єднуючи зусилля й досвід.

Ви теж багато чого навчили нас, руйнуючи залишки стереотипів. Цікаво було спостерігати як змінювалися ваші та наші погляди на навчання, спілкування, відпочинок, школу. Як більш відповідальними ви ставали в словах і діях. Як співчуття та тактовність допомагали вам не переходити межі, навіть, якщо щось дуже дратувало і збивало з пантелику. Бувало, що ви самі ставали викликом один одному, але могли пробачати та забувати минуле. Якщо раніше ви уникали участі в якихось спільних заходах, то тепер приємно було спостерігати за вашими виступами на предметних тижнях в останні роки. Ви були відвертими і в позитивних речах, і в негативних також :). Не завжди ваша думка була прийнятна, але ви її не приховували, і тому все було прозоро: без фальші та лицемірства. А ми розширили свої погляди на форми роботи та зруйнували деякі рамки щодо соціальних ролей.

Ось таким був наш випускний клас! На 50% складався з учнів, котрі прийшли в останні роки. Але ж…
З Божою допомогою вони здолали все і 100% успішно (без початкового рівня та провалів) здали ЗНО, тим самим виборавши право на вищу освіту. Ми всі дуже радіємо цьому! І благословляємо кожного з них на те місце навчання та роботи, яке буде приносити їм благословення та розкриття Божого промисла в їхньому житті.
Попереду вас чекають нові пригоди, але ви ніколи не самі, завжди під захистом і покриттям Всевишнього. Будемо раді вашим успіхам і спостерігатимемо за ними!

Залишити коментар