Із завершенням навчального року

Шановні учні, випускники, вчителі та батьки, вітаємо із закінченням цього непростого, випробувального навчального року для усіх нас!

Перш за все, хочемо подякувати кожному за співпрацю, підтримку та розуміння. З глибокою вірою, згуртовані в команду, крок за кроком ми рухаємось до мети та досягаємо цілей.

Розповідаючи учням про історію, вчителі історії неодноразово наголошують про циклічність – здатність історичних подій повторюватись. На разі ми є свідками подій, які вже відбувалися в минулому. Події 2014 року,  які відбулися в Україні з півостровом Крим дуже нагадували 1938р. в Європі, коли нацистською Німеччиною була анексована Австрія. «24 лютого» – ми знаходимо схожість та наводимо паралелі з подіями 1941–го року, коли німецько-фашистські війська о 5 годині ранку без оголошення війни перетнули державний кордон і розпочалось повномасштабне вторгнення в Україну.

Отже, ми маємо робити висновки, враховувати досвід наших предків та не повторювати помилок, які, на жаль, все рівно трапляються і призводять до непоправних втрат.

Оглядаючись назад крізь століття, наш народ завжди гуртовувався та героїчно боронив свою землю від ворогів, які протягом багатьох століть намагались поневолити українців. Історія знає багато прикладів героїчної боротьби нашого народу з ворогами: княжа доба – Монгольська навала, славетна боротьба козаків з поневолювачами – Національно-визвольна війна під проводом Б. Хмельницького, період УНР – Герої Крут. За роки Другої Світової війни українці навічно вписували свої імена в історію перемоги. Яскравим прикладом є наш земляк Кузьма Дерев`янко, який підписав капітуляцію Японії у 1945 р.  Потім війна на Донбасі – 2014-2022 роки (Кіборги- захисники Донецького аеропорту). Сьогодні наші захисники та захисниці здійснюють захист нашої Батьківщини. Без сумніву!  Ми здобудемо перемогу, Господь чує наші молитви!

Не дарма Гімн нашої держави уособлює жагу до свободи, незалежності боротьби за своє майбутнє:

«Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці…»

Бажаємо, щоб мрія кожного українця про мирне небо та щасливе майбутнє у незалежній Україні здійснилася якомога скоріше!

Все буде Україна!

Слава Україні! 

(автор: к.і.н. Микола Семененко)

Залишити коментар